pondělí 5. října 2015 v 00:00 | štítky: Cesty Jídlo

30 minut v Kino Káva v Liberci

30 minut v Kino Káva v Liberci

Slyšeli jste o podniku zvaném Kino Káva? Je to podnik ve stylu EMA espresso bar nebo kavárny Místo. Rozdílné jsou pouze prostory a obsluha. Prostě Liberec není Praha a Praha není Liberec, aby bylo jasno. :-)

Hledám srdce nebo alespoň koule

Donedávna jsem se nepovažovala za typku, co jezdí po republice a hledá zajímavé podniky, ty, co mají srdce nebo alespoň koule. Ale protože příští neděli jedu s kamarádkou na foodcoffeetour po Brně a předminulý týden jsem obrazila tři podniky během 26 hodin, musím se pomalu a jistě začít hlásit k lidem, co cestují za smyslovými zážitky.

Tři jsou víc než jeden

Do Liberce jsme se vydali s Jirkou a Víťou kvůli Ještědu. Jiří hrozně moc toužil stát v okolí vysílače a nechat se šlehat větrem do tváře. S bratrem jsme se rozhodli, že do toho půjdeme s ním. Jsme přece rodina a tři ošlehaní lidé místo jednoho? – Největší zážitek.

První zastávkou na cestě k Ještědu byla Mladá Boleslav, o které jsem napsala samostatný článek: Mladá Boleslav – Ristorante Antonio a slušné houbové risotto. Druhou zastávkou byl podnik Kino Káva.

Návštěvu kavárny v kině Varšava jsem naplánovala díky Googlu. V hlavě jsem si pomyslela, že když už budeme v Liberci, tak to chce navštívit nějaký místní podnik. Bohužel jsme byli v časovém skluzu (jela nám poslední lanovka nahoru na Ještěd), tak jsme pouze vběhli do kavárny, objednali si dvakrát capuccino, čokoládu s chilli, karafu vody a dort zebra. Vhodili to do sebe, vyčurali se a zase pelášili dál.

Pár poznatků, co musíte vědět

I za tak krátký čas strávený v kavárně jsem si všimla několika věcí.

1) Je zde krásná obsluha

Nemám žádné zkušenosti se sháněním krásných baristů a baristek, ale všechny cool kavárny mají vždycky pěknou a milou obsluhu. Muži vypadají jako Leopold z filmu Kate a Leopold, nebo jako umělečtí vizionáři. Ženy vypadají jako Marriane z Rozum a cit, nebo jako krutopřísné tatérky.

2) Barista "Leopold" buď obsluhuje, nebo hraje na klavír, anebo zvládá obojí najednou

Už mě v restauracích, kavárnách, cukrárnách a bistrech nebaví poslouchat rádio. Takže takhle alternativa je super, super, super a příště prosím pár skladbiček na harfu.

3) Stylové kavárny přitahují stylové lidi

Jako horlivou zastánkyni matek mě potěší ženy, co v podniku nasávají harmonii spolu s miminkem a mezi pojídáním dortu své děťátko nakojí.

4) Trochu coffee nazi plakáty na WC

Umím si představit, jak cholerické znalce kávy rozčilují lidé, jako jsem já, co pořád netuší, jestli existuje cafe americano, nebo lungo. V Kino Kávě se rozhodli čurající a kakající lidi při podřepech a poskokách na toaletách vzdělat a podle obrázku a doprovodného textu jim vysvětlit, jak to s kávou doopravdy je.

Půlhodinovou návštěvu bych shrnula slovem PA-RÁ-DA. Až poběžím příště na Ještěd, dám si tady nějakou kávovou specialitku a možná stihnu i polévku v Mikyně. Už teď se těším.

Komentáře

Celkový počet komentářů: 1
  • Terez
    5. 5. 2016 11:45:47
    Kino Kávu mám ráda :-) A všeobecně kávoví nadšenci mají v Liberci teď celkem slušnou šanci dát si dobrou kávu. Doporučuju (kromě Mikyny a jejich naprosto neskutečnýho karamelovýho cheesecaku s makadamiema) i pražírnu a kavárnu Sweet City/Nordbeans (cca 10 minut od Mikyny), kavárnu Bez konceptu a sama mám na seznamu nové bistro Noma, které je v centru u OC Forum. Tak dejte vědět, když zase pojedete do Liberce, co jste vyzkoušela! :)
    Přidat komentář
Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář