pondělí 12. října 2015 v 08:00 | štítky: Cesty Jídlo

Baifu: Podnik, kam se nechodí na rande

Baifu: Podnik, kam se nechodí na rande

Je tomu rok, co jsem se zamilovala do sushi. Nejdříve jsem okolo něj jenom chodila a okukovala ho, potom jsem začala přemýšlet, jestli je to pokrm, do kterého se vyplatí investovat. Zvažovala jsem klady a zápory našeho možného vztahu a přes varování okolí: "Nedávej si, staneš se na něm závislá," jsem neuposlechla a nakonec podlehla. Od té doby jsem ve stavu bažení, anebo přejedení, ne jinak.

Baví mě jíst sushi z Lidlu, také mi chutná to zlevněné z Marks & Spencer. Další už chodím chytat na jezdící pás do Baifu.

Rýže přišla a zase odejde

Na Praze mě baví, že tu najdete leccos. Asi to bude pro Pražáky znít jako horor, ale v Pošumaví se mezinárodní kuchyni zrovna dvakrát nedaří. Většinou tam přísnou rukou vládne česká klasika a sushi je vnímáno jako trapná novota. Hold rýže přišla a zase odejde, ale vepřové koleno zůstává.

Koupím si slona nebo kus dálnice

Jedna z prvních věci, co jsem chtěla okusit po přestěhování do velkoměsta, bylo running sushi.

Manžel se mnou nechtěl jet někam daleko, a tak našel podnik Baifu v Brumlovce. Baifu je čínský podnik. Nachází se mezi mega mrakodrapy, kde pracují lidé, co dělají business, nebo si ho alespoň dělat přejí. Brumlovka se mi za světla líbí, užívám si procházení se hloučkem mužů v obleku na míru. V hlavě se mi honí myšlenky na finanční hojnost a tak nějak v ten okamžik věřím, že si lusknutím prstu můžu koupit slona nebo kus dálnice.

Ale zpátky k Baifu. V Baifu si můžete sednout buď k "pásu" a užívat si running sushi, anebo k postranním stolkům a objednat si něco jiného. S druhou variantou nemám zatím zkušenost, protože moje srdce bije pro utíkající rýži.

Postřehy z Baifu

Dětská radost? Ještě existuje.

Každý v sobě pořád máme to malé dítě, co touží vlastnit cukrárnu, k snídani jíst marshmallow, ke svačince cukrkandl, k obědu zmrzlinový pohár, k druhé svačince palačinky a k večeři bonbónky. Running sushi je takovou zdravější variantou cukrového království. Všechno, co jede kolem vás – sushi, krevety, kuře na špejli, mořské řasy, kokosový puding, piškotový dezert, kompot...může být vaše. A to je ten hřejivý pocit, že dneska hlady neumřeme, dneska umřem přejezením.

Obsluha – cukr a bič

Číšníci vytváří atmosféru podniku, ne že ne. V Baifu obsluhuje starší žena a mladší muž. Starší žena se tváří jako paní Kimová ze seriálu Gilmorova děvčata. Když už si ulovíte talířek s něčím, co nakonec nechcete, raději to přece sníte, protože se bojíte uhranutí od "paní Kimové."

Mladý muž je úplným opakem. Je tak příjemný, že máte chuť si s ním potykat, věnovat mu sbírku svých nejoblíbenějších vtipů a pozvat ho domů na křížovkovou párty.

Rande? Nikdy!

Největší fail, kterého se můžete dopustit, je vybrat si restauraci s running sushi jako místo pro první schůzku. Na running sushi se musí chodit s lety prověřeným partnerem, nebo s kamarády. Prostě s někým, kdo s vámi prochodil celou Indii, sjel s vámi vodu. Nikdo jiný nebude mít pochopení pro to, že běháte dokola kolem pásu, abyste konečně odchytli talířek s nakrouhaným zelím a už vůbec vám nepřihraje těch pár kousků sushi se syrovým tuňákem.

Nepřátelství kvůli kompotu s liči

Jak už to při závodech bývá, vyhrává pouze první. Nesmíte se na ostatní sushi strávníky zlobit, když vás pro dnešek budou nenávidět za to, že jste jim vybrali všechny kompoty s liči. Až to příště udělají vám, pochopíte je.

Na running sushi se chodí bojovat a padnout. A já už to mám pro dnešek za sebou, drazí čtenáři.

Ujíždíte taky na sushi? Stačí vám pár unikátních kousků, nebo raději volíte kvantitu?

Komentáře

Celkový počet komentářů: 1
  • Nikola Mullerova
    13. 10. 2015 0:06:12
    Hahaha! Musím říct, že velice zajímavě píšeš a takové články mně baví! Zvlášť když jsem to taky zkusila. A věř tomu nebo ne, bylo to svým způsobem rande, pro oba novinka. A tak to dopadlo tak, že po 3 hodinách jsem zaplatili účet a šli na autobus, který nás s plným břichem odvezl domů!
    Přidat komentář
Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář