sobota 10. října 2015 v 15:16 | štítky: Věci

Balíček na posteli aneb jak moc miluji ty správné knihy

Balíček na posteli aneb jak moc miluji ty správné knihy

Mám i nemám ráda dárky. Baví mě dostávat ty, které chci, nebo které mají v sobě poselství, díky němuž jednou ocením, že je mám.

Jsou dárky, na které myslím před spaním a dychtím po okamžiku, až je budu svírat v ruce. Mezi takové dárky patří výhradně knihy.

Lenka Lanczová? Omlouvám se, ale ne

Nepotěší mě jakákoliv kniha, co polehává v knihovně nebo visí jako ebook na internetu. Miluji jen ty, které do mého života přináší s každou stránkou nové poznání. Poznání, to je ten důvod, proč čtu knihy, především učebnice.

Je to botanička, nebo je jen ujetá na keře?

Nudí mě číst gramaticky excelentní knihu s vytříbeným slovníkem, kde je popisu keře věnováno deset stránek. Víc by mě zajímalo, proč měla autorka potřebu keř tak dlouho popisovat.

Dřepím na bobku a trápím se

Psychologie, pedagogika, terapie, esoterika, motivační literatura a business knihy. V knihkupectví mě můžete potkat u polic s touto literaturou. Budu to já, ta ženská, která sedí na bobku s rukou přes oči a hluboce se nadechuje. Z té nádhery se mi bude točit hlava a zároveň se budu trápit, protože všechny knihy, co mě zajímají, za život nestihnu přečíst.

V mojí vášni číst a sbírat knihy mě podporuje i manžel. Když jsem včera přišla z práce domů, čekal mě na posteli puntíkatý balíček. Jsem potěšena, Jirka ví, které knihy mě baví. Nyní nám v knihovně podřimují dvě nové, vábivé, voňavé knihy.

Jak já se těším, až na ně přijde řada a probudím je z jejich spánku.

Milujete knihy? Sbíráte je? U jakých polic v knihkupectví vás můžu potkat?

Komentáře

Celkový počet komentářů: 2
 • K-1
  14. 10. 2015 14:58:35
  Doporučuji knihy Daniela Arielyho. Neskutečně mě baví jeho "pokusy na lidech".
  Přidat komentář
 • Barbora
  11. 10. 2015 11:53:16
  Fantasy. Kuchařky (veganské, vegetariánské a podobně). Fotografování. Design. Rozvoj osobnosti. Našlo by se toho hodně, bohužel všechno člověk přečíst nemůže.
  Přidat komentář
Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář