pondělí 26. října 2015 v 13:51 | štítky: Jídlo

Bistro Franz: Bad day?

Bistro Franz: Bad day?

Po kofeinovocukrovém dopingu v brněnském Café Momenta jsme potřebovaly dostat do těla nějaké pořádné jídlo. Nechtěly jsme experimentovat, chtěly jsme jít na jistotu, tedy do podniku, kde kuchaři nedělí svůj týden na "good days" a "bad days". Chtěly jsme jít někam, kde vaří od pondělí do neděle vždycky za 1, nejhůře (a to už musí být) za lepší 2.

Na základě nalezených recenzí jsme si vybraly Bistro Franz.

Recenze, kterým chcete věřit

Ukázky recenzí:

David Kubíček: "No my už nikam jinam nechodíme. resp.vždy když jsme změnili lokal, litovali jsme. v Brně prostě nejlepší!"

Alena Borská: "Nalezeno náhodou a nakonec z toho vylezlo bistro s jedním z nejlepších jídel, co jsem kdy jedla včetně krásného naservírování. Skvělá obsluha a příjemné ceny. Hned jak budu v Brně, skočím tam znovu."

Elinka: "S podniky tohoto typu se poslední dobou roztrhl pytel. Ale Franz byl jeden z prvních a kvalitu si drží. Jsme tam spokojení. Jestli máte takový ty velký fousy a obtáhlý gatě, bude se vám tam líbit. A jestli ne, tak taky. Důležitý je, že se dobře nadlábnete a napijete."

Filip Oščádal: "Očekávám kulinářské hody a opravdu se mi to děje! Obsluha příjemná, číšník dokonce rád zapůjčil USB nabíječku. Rizoto jako od maminky, potřeboval bych odnést domů. Na probrání a doporučení si dávám Žufánkovu ořechovici... Amen!"

Zmrzlý úsměv

Do Bistra Franz jsme skoro utíkaly. Těšily jsme se na superhipsterské prostředí, domácí stravu a hlavně ten pocit, kdy "sedne poklice na hrnec" a vy víte, že tu navždy necháte kus sebe.

Před bistrem stálo lešení. Na chvilku jsme měly strach, že budou mít zavřeno, ale po stisknutí kliky se otevřelo a my jsme se dostaly dovnitř. Uf.

Hezké, horší a špatné

Sedly jsme si k volnému stolu hned u dveří, odhodily kabát a bundu a čekaly na obsluhu. Než obsluha dorazila, prohlédly jsem si prostředí, lidi v podniku a WC. Bar, stoly, židle a celková výzdoba byla pěkná. Kdo má rád šmrnc hipsterských podniků, bude se tu cítit asi ideálně. Tedy první místnost mi přišla v pořádku. Druhá místnost vedle WC už ne. Připadala mi špinavá a vadilo mi, že jako host vidím složený nábytek v prvním patře. Je ale možné, že zrovna tohle se u hipsterských podniků bere jako to pravé. Co se ale jako vhodné brát nedá, je čpění záchodu. Myslím, že to byl Pohlreich, kdo řekl, že podnik se pozná podle čistoty kuchyně a WC. Kuchyni jsem neviděla, ale WC, které je cítit do místnosti, kde se jí, v pořádku není.

Jídlo z kvalitních surovin, ale bez chuti

Mám pochopení pro lásku, a tak mi příliš nevadilo pokaždé trochu déle čekat na obsluhu (neboť se za barem museli polaskat). Obsluha se snažila, byla milá a hezky oblečená.

Na webových stránkách Bistra Franz, v recenzích i přímo v menu bylo napsáno, že jídlo je připravováno z čerstvých surovin z bio a ekofarem. Produkty bio a eko jsou asi tím důvodem, proč si zde účtují trochu vyšší ceny.

Z jídelního lístku jsme si vybraly polévku minestrone, zeleninovou polévku, kachní rillettes, quiche a tagliatelle se špenátem a hráškem.

Kousek naděje ve zlém snu

Minestrone má být hustá zeleninová polévka. Překvapilo mě, že mi pod tímto názvem byla přinesena polévka rajčatová s troškou plavající cukety. Chuťově to nebylo špatné, ale nebylo to minestrone.

Další objednanou polévku jsem neochutnala, ale podle kamarádky polívkomaniačky byla zdařilá.

Kachní rillettes bylo málo dochucené, přesto chutnalo dobře.

Quiche jsme dostaly pořádnou porci. Chuť byla mdlá a celé to působilo jako nádivka. Rozhodně to byl nejhorší quiche i nádivka, co jsem kdy jedla.

Tagliatelle se špenátem a hráškem už byly jen poslední kapkou. Pokrm byl opět mdlý a jediné, co mě na něm těšilo, byla očividná čerstvost surovin.

Bad day?

Na návštěvu Bistra Franz jsme se moc těšily a nakonec jsme jen v tichosti seděly a přemýšlely. Jak to, že má tento podnik tak dobré recenze? Má kuchař špatný den jen v neděli 11. 10. 2015, nebo je to jeho stálá úroveň?

Místo sednutí poklice na hrnec se dostavilo zklamání. Nevím, jestli při příští návštěvě Brna budu mít chuť kuchyni Bistra Franz opět ozkoušet, komu ale můžu zdejší jídlo doporučit, jsou lidé, kteří chtějí jídlo z kvalitních surovin a tak úplně jim nesejde na chuti. Ti by mohli být spokojení.

Komentáře

Žádné komentáře

Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář