úterý 21. dubna 2015 v 17:34 | štítky: Lidé Cesty Věci Názory Příběhy

Do Berlína!

Kdysi jsem narazila na blog Češky žijící v Berlíně. Díky jejím fotkám a stylu psaní jsem cítila, že až Berlín navštívím, budu ho hluboce milovat.

Jsem nevěřící Tomáš a vím, co dokáže reklama, a tak jsem se jala vyhledávat objektivnější informace o Berlíně v knihách, časopisech (žádný bulvár, žádná móda) a na internetu. Všechny zdroje se tvářily stejně – Berlín je město protikladů. A to je to, co mám ráda. Takže hledám cenově přijatelnou dopravu a odjíždím s kamarádkou do Berlína!

Protože letenky byly drahé, rozhodly jsme se pro autobus. Už nevím, proč jsme si nakonec vybraly Eurolines a ne Student Agency. Zpáteční jízdenka pro studenta i s pojištěním vyšla na 1 465,- Kč.

Vyjely jsme po deváté hodině ranní. Překvapilo nás, že el. zásuvky jsou pouze u některých sedadel a nikdo nám nenabídl vodu a noviny. Reklamní spot z obrazovky nám sliboval nějaké to zastavení s pauzou na čurání a kafe, ale autobus nikde nestavěl z jiného důvodu než kvůli rychlému nástupu a výstupu cestujících.

Eurolines dovoluje až dvě velká zavazadla na osobu. Této nabídky jsme nevyužily. Každá si zabalila jeden kufr.

Do Berlína jsme jely přes Drážďany. Z okna jsme pozorovaly historické budovy a lidi s papírovými taškami Primark.

Na autobusovém nádraží v Berlíně jsme se ocitly po pěti hodinách jízdy. Plánovaný čas jízdy byl 4,5 hodiny.

Naše první cesta vedla do trafiky pro Berlin Welcome Card, abychom konečně mohly na vlastní kůži pocítit, co to je ztrácet se v nejhustší městské dopravní síti v Evropě.

Další příspěvky z cesty do Berlína:

A jak to prožívala kamarádka Tereza:

Komentáře

Žádné komentáře

Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář