neděle 21. února 2016 v 15:33 | štítky: Názory

Knihovna palmových listů: Leží tam i můj svitek?

Lidé se od nepaměti snaží zjistit, jak to s nimi v životě dopadne. A já nejsem výjimka.

Už od dětství jsem měla pocit, že osud existuje a že se ho musím naučit číst. Přesvědčovala jsem naše, aby mi kupovali časopisy obsahující "velké horoskopy" na dvojstránkách a knihy o tom, jak to mají jednotlivá znamení v lásce. V deseti letech jsem mezi své oblíbené činnosti přidala výklad z mariášových karet a v jedenácti pak z tarotových.

Copak to děláš pod tou lavicí

Z toho, co tu čtete, si o mně musíte myslet, že jsem buď blázen, nebo rozená vědma. Ale nenechte se ošálit. Moc mi to předpovídání nešlo. (I když mamka si dodnes pamatuje mé věštby, které vyšly.)

Nebudu vás ani zatahovat do toho, jak si spolužáci pod lavicí prohlíželi erotické časopisy, zatímco já vykládala tarot. Kupodivu jsem z toho nevyrostla. Touha rozumět životu a smrti mě neopustila. Naopak se ještě zvětšila.

Vrhla jsem se na učení starých mistrů, nedávno zemřelých filozofů, spisovatelů, psychologů, teologů i současných zajímavých lidí.

Nehádejte se, pravdu máte všichni

Nedospěla jsem k jedné pravdě, ke které bych se nakonec přiklonila. Zjistila jsem, že ta skutečná, ničím nepřeargumentovatelná pravda je tak složitá, že se nedá slovy popsat. Z určitého řekněme nadhledu mají pravdu jak psychotronici, tak vědci.

Fyzika, křesťanství i léčení pomocí reiky hovoří o jednom a témže. Jinými slovy, z jiné perspektivy, z jiného úhlu pohledu... Hodně zjednodušeně řečeno.

Jeden otisk a je to

Díky tomuto pohledu na věc můžu brát v potaz názory vědem i titulovaných profesorů. (Ne všech, v obou táborech se vyskytují podvodníci.)

Již pár let přemýšlím o výkladu z palmových listů. Potkala jsem zajímavé hledače osudu, kteří si do Indie osobně zajeli a nahlédli do minulosti i budoucnosti přímo v knihovně palmových listů. Dále jsme mluvila s několika méně zcestovalými lidmi, kteří si z nich nechali číst v Praze. Reakce byly jenom pozitivní.

Celý ten proces kolem hledání svitku pomocí pouhého otisku prstu je tak tajemný. Najdou ho?

Přečtou mi z "posvátného lopuchu" jména všech příbuzných, narození mého manžela, zaskočí mě znalostí mých promlčených hříchů? Dozvím se, čemu se mám zaslíbit a jak předejít špatným věcem, které se na mě nedejbože řítí?

Ještě jsem se nerozhodla. Investice to není malá. Ale zážitek to je na celý život. Prý v každém případě.

Komentáře

Žádné komentáře

Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář