pondělí 30. listopadu 2015 v 01:07 | štítky: Lidé Názory

Proč píšu, co píšu – Velká recenze soutěže Blogerka roku a blogů oceněných CZECH BLOG AWARDS 2015

Proč píšu, co píšu – Velká recenze soutěže Blogerka roku a blogů oceněných CZECH BLOG AWARDS 2015 Proč píšu, co píšu – Velká recenze soutěže Blogerka ro

Některé dny nejsou stejné jako ostatní. Některé dny potřebují velkou kuráž, protože jinak by tento článek nemohl spatřit světlo světa.

Proč píšu, co píšu

Říká se, že umělci, kreativci (nazývejte je, jak chcete) dělají všelijaké věci, aby neztráceli inspiraci. Já s inspirací problémy nemám, ale téměř stále mě napadají natolik odlišné věci, že nevím, čemu mám věnovat svou pozornost. Takže dělám spoustu zvláštních věcí, jen abych zjistila, na co má smysl pozornost zaměřit.

Jedna z těch méně divných praktik, které využívám, je meditace. Nastavím si časovač na 10 minut, zavřu oči a snažím se soustředit jenom na své nádechy a výdechy. Moc mi to nejde, ale spokojuji se s tou snahou. Jednou až dvakrát za meditaci, když se moje mysl zrovna snaží odběhnout z přítomnosti do vzpomínek a já řeknu: „Vrať se do tady a teď!“ se mi dostává odpovědi na to, čemu se mám věnovat.

Pokaždé je rada mé vnitřní moudrosti prostá, přímo triviální. Nebo se to spíš na první pohled tak zdá. Na druhý pohled už je to mnohem komplikovanější.

Rozhovor s vnitřní moudrostí, který mi dal podnět

Já: Má drahá vnitřní moudrosti, ty říkáš, že mám odhodit všechna ta super témata na články a napsat svůj názor na Blogerku roku a na blogy nominované v této soutěži?

Vnitřní moudrost: Ano, to máš.

Já: Ale víš, že lidi nemají rádi kritiku?

Vnitřní moudrost: A víš, že zrovna na tohle se nemáš ohlížet?

Já: Vím, ale chápeš, že když napíšu, co si doopravdy myslím, že mě označí minimálně za nenávistného člověka, velkého zamindrákovaného týpka, co hatuje všechny lidi, co se snaží jenom dělat, co je baví?

Vnitřní moudrost: Je to jejich problém. Tímhle článkem nemůžeš urazit člověka, co nemá problém.

Recenze #blogerkaroku

Každý, kdo nějaký čas bloguje, ví, že před více jak třemi roky vznikla soutěž Blogerka roku. Ze začátku to byla taková komorní akcička, pár téměř nevýdělečných blogerek se sešlo, popovídaly si, rozdaly si diplomy a šly domů. Někdo se ale chytil vize vydělat si na stále se zvyšujícím zájmu o blogerský svět, a tak rozhodil sítě, domluvil, co se dalo domluvit, a třetí vyhlašování se dělo už v karlínském divadle.

Ve své podstatě proti takovýmto akcím nic nemám. Je to zcela běžná věc, že jeden může vydělat na snaze a řekněme i úspěchu druhého. Pokud na toho druhého zbyde taky nějaký měšec se stříbrňáky, dokážu to vnímat i za celkem férové.

Co, ale jako férové nevnímám, je, když soutěž existuje jenom kvůli finančnímu a mediálnímu zisku a není čestná.

Důvody proč soutěž není čestná

1. Problémy s hlasováním

Mnozí nemohli hlasovat pro toho, koho chtěli. Hlasovací systém jim oznamoval, že již hlasovali, přestože nehlasovali.

Já a pár lidí mně blízkých jsme v prvních dnech, kdy bylo možné nominovat blogy do soutěže, na svých počítačích nominovali do kategorie Life můj blog. V den, kdy začalo hlasování o postup do TOP 10, můj blog nebyl mezi nominovanými. Takže jsme ho s kamarádkou zkusily nominovat znovu a za pár hodin tradadá, můj blog už nominovaný byl. U ostatních blogů, které jsem nominovala, tento problém nenastal. Zvláštní náhoda je, že to samé se mi stalo i minulý rok.

Vím, že bych se ani za bezproblémových podmínek do TOP 10 nedostala (ještě si umím povšimnout rozdílů mezi mojí návštěvností a návštěvností například Dom by Dom, která se do TOP 10 rovněž nedostala), ale v řádném světě věci fungují správně pro všechny. Nebo se pletu?

2. Divoká karta porotců

Přítomnost divokých karet je to, co dělá z celého vyhlášení marketingovou frašku, kde nejde o hlasy čtenářů, o blogery samotné, ale o zisk pořadatelů a firem, které s nimi spolupracují.

Věc se má tak, že nějaký bloger se dostal do TOP 10, ale byl nahrazen jiným blogerem na základě hlasu člena poroty (který zastupuje svoji firmu). The Nattiness například byla doplněna do TOP 10 zástupcem firmy Olympus, což je firma se kterou spolupracuje (banner na blogu, zmínka o spolupráci ve videu „Prague Fashion Week SS16 | outfit, bláznění s Evi, streetstyle a afterparty v La Gallery Novesta” čas: 9:57).

Představte si, kdyby na Slavíkovi byl zástupce Mattoni (sponzor Slavíka) a ten vyhodil lidmi zvoleného jednoho zpěváka z TOP 5 a doplnil tam někoho, kdo pro Mattoni natočil píseň do reklamního spotu. Přišlo by vám to fér?

3. Jedna z cen je spolupráce se sponzorem

Na vyhlášení cen Czech Blog Awards jsem nebyla, ale díky vlogům zúčastněných jsem měla možnost nahlédnout nejen do příprav na akci (žehlení prádla, česání, sprchování se), ale i do jejího průběhu. Překvapilo mě, že blogeři vyhrávali možnost spolupráce s jednou z firem, která je sponzorem akce. Myslela jsem si, že Blogerka roku má být obdobou Českého slavíka, ale nakonec se z toho vyloupla soutěž Česko hledá blogerskou SUPERSTAR. Asi nikdo z nás si nevšimnul, že by Karel Gott vedle slavíka dostal i možnost spolupráce nazpívat CD s písněmi o minerálních vodách pro společnost Mattoni, nebo kontrakt na vydání CD od nějakého více či méně známého producenta. To by si totiž nikdo nedovolil. Zato účastníci v SuperStar o vydání CD soutěží a pokud se to letos nezměnilo, nemůžou do jeho výsledné podoby příliš mluvit. Doufám, že obdarovaní blogeři budou mít víc možností a kuráže dělat si věci, jak sami chtějí.

Velká recenze blogů oceněných Czech Blog Awards 2015

Rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o svůj názor na některé z oceněných blogů. Ty, o kterých píši, sleduji, ty, o kterých nepíši, neznám.

To, co zde píši je můj názor. Nikoho ze zmíněných osobně neznám. Hodnotím je pouze na základě jejich prezentace na internetu.

FASHION

A Cup of Style

Vítězem v kategorii Fashion se stalo blogerské duo Lucka a Nicol Ehrenbergerovy. Holky sleduji cca 2 roky a pořád nemůžu pochopit jejich úspěch. To, co nám ukazují na blogu, se mi nezdá jako dobrý návod na to, co nosit, ale dobrý návod na to, jak mít v šatníku a v hlavě chaos. Nedávno jsem absolvovala webinář Táni Havlíčkové, která přišla s novou teorií oblékání. Velmi zkráceně: Podle toho, jaká jsi, máš nosit oblečení. Tím, že si nebudeš na nikoho hrát (oblečení je mnohdy hra), budeš v souladu se sebou a budeš do svého života přitahovat takové lidi a události, které chceš. V praktickém životě to například znamená, že pokud miluješ avantgardní oblečení, není dobré chodit do práce, kde vyžadují kostýmek. Nošením kostýmku bys popřela sama sebe a to, proč tady na světě jsi.

Holky oblečení na blogu dost mění. Myslím si, že to dělají kvůli rozmanitosti příspěvků. Moje kamarádka porovnávala oblečení ve vlozích na kanálu A Cup of Style a v příspěvcích na blogu a došla k závěru, že v některých kombinacích se holky jenom vyfotí a potom se hned zase převléknou.

Jsem taková, že chci, aby v životě všechno mělo nějaký hlubší smysl, ne jen dělat si, co mě baví a nehledět na důsledky – nevědomě/vědomě vydělávat na nespokojenosti holčiček se sebou samými. Žádný koupený hadřík totiž nízké sebevědomí na dlouho nepozvedne, zato pozvedne výdělky velkých firem.

Kdybych měla dceru, klidně bych jí nově vydanou knihu A Cup of Style koupila, pustila bych si s ní vlogy, projela blog (jsou tam obrázky, není tam co číst), ale dokola bych jí opakovala, že to, co vidí, není reálný život.

Několikrát jsem ukazovala vlogy a blog holek manželovi. Naposledy mi řekl, ať už mu je dál neukazuju, že si rád poslechne problémy a radosti Lucie Dolejší z kanálu Svět podle LU, ale tyhle modelky bez názoru ho nebaví. Když kouká na vlogera/blogera, čeká, že se dozví nějaký názor, bude vědět, co má rád a co zas ne, jenže tyhle holky mají rády všechny a vždycky si každou PR akci náramně užijí.

Poslední věc, o které se chci ve spojitosti z A Cup of Style zmínit, je reklama na Olympus PEN. Všichni, co je sledujeme, víme, že tímto foťákem fotí a mají ho rády. Taky víme, že s Olympusem spolupracují. Co mi ale vadí, je tato reklama: https://youtu.be/ip5psFaDk2M. Chci znovu zopakovat, že od blogerů a vlogerů se čeká, že s čtenáři a diváky sdílejí svůj svět. Proč tedy Nicole vystupuje v reklamě jako někdo jiný? My přece víme, že její přítel není žádný hipster borec, ale krátkovlasý kluk, co má strašně rád burgery. Taky víme, že Nicole je vzorná holka, co chodí ráno do školy a nemůže si každý den dovolit pařit po městě. Jsou tedy holky blogerkami, co mají vlastní styl a názor, nebo modelkami, které se živí focením, nošením a propagováním oblečení a dalších produktů, ke kterým mají jenom obchodní vztah?

AnnBloggerKid

Annet je jediná z TOP 10 Blogerky roku v této kategorii, která má pro mě výraz. Je mladá, praštěná, kreativní a v něčem i hodně vyspělá. Mám radši její YouTube kanál, protože když promluví, víte, že má názor a něco ví. Na kanálu Annet Charitonova má vlastní píseň Remain Silent a upřímně, kdo z nás něco takového v jejím věku dokázal? Pokud má nějaké „neprůhledné“ spolupráce, tak o tom nevím.

BEAUTY

PetraLovelyHair

Péťa je „babičkou“ blogování a videotutoriálů. Jejím recenzím věřím, líbí se mi, že točí povídací videa, kde vysvětluje, co si myslí, cítí, co se jí děje a jak to hodnotí. Miluji její hru s protipóly, kdy se nám v jednom videu objeví jako žena wamp, aby v druhém videu v teplákovině vytírala podlahu. Cením si i zveřejňování vlogů s Mírou (manželem), přestože mi ho je někdy líto.

GetTheLouk

Recenze kosmetiky od Lou mám snad úplně nejradši. Když mluví o produktu, mám skoro pocit, že ho sama vyrobila. Na základě její recenze jsem si koupila gel na obočí a neslíbatelnou rtěnku a obojí je přesně takové, jak popsala.

BEAUTYLIFE by Aja

Áju a její dceru „Mátovou tyčinku“ mám moc ráda. Ája je autentická, hodná, milá, krásná a chytrá. Nerozumím její obsesi v nakupování svíček, ale ráda si poslechnu, jak o nich hovoří. V podstatě si od ní poslechnu cokoliv, i jak nakupovat spodní prádlo. Nejvíc u mě zabodovala upřímností a videem o akné (pustila jsem si ho hned několikrát).

Hanny Brokolice

Hanku mám ráda. Líbí se mi její povídací videa nebo články na zamyšlenou. Stejně jako Petra a Ája je upřímná, ale jiným způsobem. Baví mě i její vzhled, který mi v kombinaci s jejím hlasem připadá magický.

ORDINARY LIFE

Rendy sleduji především na Intagramu. Její beauty články čtu občas, ale protože si v podstatě kupuji z kosmetiky jen pastu, kartáček, dvoufázový odličovač, pleťovou vodu, sprcháč, šampon a mýdlo, nedokážu její rady moc využít. Nejvíc u mě zabodovala, když jako jediná ze všech známých blogerů řekla, co si myslí o Elite Bloggers. Nikdo jiný to neudělal a fanoušci a ostatní blogeři v podstatě nemají možnosti zjistit, jak to v tomto projektu funguje. Díky Rendy víme, že za ním stojí TerezaInOslo s manželem, kteří dojednávají smluveným blogerům reklamy apod.

LIFE

TerezaInOslo

Terezu se snažím mít ráda už víc jak rok. Dokud byla v Norsku, šlo mi to mnohem lépe než poté, co se přestěhovala do Prahy. Na rozdíl od A Cup of Style jsem u ní našla dva články, za které si zaslouží uznání. První článek je o vyrovnávání se se smrtí maminky a druhý je o tom, jak hrozně chtěla uspět v jedné firmě s luxusními sruby a nakonec to nevyšlo. Je těžké, přiznat svoji bolest ze ztráty a neúspěchu, dobře si to uvědomuji, a proto tyto dva články velmi oceňuji. Je pro nás důležité si nelhat a přiznat si, jak na to jsme.

Co se týče ostatních článků, nevěřím jí je. Její styl psaní je romantický, a to je přesně to, co mi k ní nesedí. Myslím si, že romantická žena (a Tereza se tak na blogu prezentuje) není schopná dosáhnout úspěchu v gymnastice, ani v podnikání s blogery. Žena, kterou rozněžní obláček na obloze, když se rodina sejde u stromečku, nemůže mít drsné lokty směřující k výhře. Romantickou ženu najdeme za plotnou, kde bude manželovi a dětem připravovat Crème brûlée a ne na obchodní schůzce, kde jde o business. A je to tak dobře. Romantická povaha sedí Katce ze Smooth Cooking, ale ne TerezeInOslo.

Když byla Tereza „Terezou In Oslo“, snažila se být naší kamarádkou. Říkala nám mnohem více než nyní. Teď je „Terezou In Prague“ a je motivační blogerkou. Už nejsme její kamarádky, ale klienti, které může motivovat k nákupu v květinářství nebo robotů značky Sencor. Všimli jste si, že nikdy neřekla, co přesně v Elite bloggers dělá? Dá se to vůbec brát jako motivace, když píše o tom, že něco dělá a baví ji to, a proto máme jít taky za svým snem? Tím, co píšu, chci poukázat na to, že jejím sledováním podporujeme cíle, o kterých nemáme tušení. A já dál nechci podporovat někoho, kdo nemluví narovinu, protože ten, kdo nemluví, většinou něco skrývá.

Instagram byl letos plný kauz ohledně Blogerky roku. Jedna z těch malých kauziček se týkala i Terezy. Údajně obepisovala jednotlivě své fanoušky přes soukromé zprávy na sociálních sítích, aby pro ni hlasovaly.

Na blogu Hanny Brokolice jsem si všimla článku o Blogerce roku. Výše jsem psala, že mám Hanku ráda, což stále platí, ale na tohle mám jiný názor. Myslím si, že letos se Blogerce roku dostalo takové mediální pozornosti, že má mnohem větší vliv než Slavík. Cédéčka se nekupují, ale to ostatní ano a propojení akce Blogerka roku s Evropou 2 a jinými společnostmi udělalo z vyhlášených blogerů značku. Není žádným tajemstvím, že nejjednodušší cesta, jak zbohatnout, je dostat se mezi bohaté lidi. Když se bloger natajňačku, nebo i veřejně, spojí se zažitou značkou, už máme jen jedinou cestu, jak uniknout před reklamou – nesledovat ho.

Než číst o věčné lásce dvou obyčejných mladých lidí, kteří ve skutečnosti mají zlato po kapsách, ale nějak se tento fakt nevešel do jejich článků, a vedle toho se nechat masírovat reklamou, zajdu si raději do knihovny. Doufám, že Lenka Lanczová nezačala do dívčích románků vkládat reklamu. Namísto: „Dotkl se jejího levého kotníku, když v tom jejich útulný stan spadl,“ bych pak četla: „Když se dotkl jejího levého kotníku, jejich stan nespadl, milovali se totiž ve stanu značky Hannah, co vydrží opravdovou vášeň.“

Kafe a cigárko

Maruška Doležalová je výborný pozorovatel a ještě je literárně zdatná. Už nepíše samé dlouhé články, ale i kratší. Pokud chcete nahlédnout do hereckého světa, čtěte její blog.

KISSBOOK

Mia je princezna. I přes svůj starší věk si pořád drží styl královských zrcadel a růžových flakonků. Nechápu, proč sama prohlašuje svůj blog za Life, protože pro mě je prostě Beauty. Mimochodem všimli jste si, jak se letos někteří blogeři přesunuli z Beauty a Fashion do Life? Mám pocit, že to udělali proto, aby měli na Blogerce roku větší šanci uspět.

Její blog je o fotkách, kde ukazuje, co má ráda a s kým spolupracuje. Nedokázala jsem zjistit, jaké spolupráce ji živí, ale sama přiznala, že nějaké ty spolupráce jí vydělávají na chleba (rozuměj na maliny a kokos z M&S). Mia je hezká holka, ale působí na mě spíš jako PR než jako blogerka. Nedávno vstoupila do Elite Bloggers, tak uvidíme, jak to promění její Instragram a blog.

The Nattiness

Natálku sleduji jenom na YouTube a na rozdíl od A Cup of Style mě její videa baví. Ne, že bychom měly stejný pohled na svět a líbily se nám stejné věci, ale když mluví, vždy se něco zajímavého dozvím. Například jak to probíhá v soutěži Miss, jaké to je moderovat na Fashion TV, co ji baví, s kým se schází apod.

Mystic Lipstick

Kristinu Vodičkovou a Kateřinu Kristelovou (modelka, moderátorka) jsem díky bulvární masáži nechtěla sledovat. Když jsem překonala odpor, zjistila jsem, že jejich sledováním se dozvím mnohem víc věcí o kosmetice, jídle, dietách, plastikách, výletech, alternativních časopisech a přípravkách než od kohokoliv jiného. Líbí se mi i Kateřiny videa. Proč? Asi proto, že není vůbec blbá, jak ji prezentuje bulvár.

Bloges Robes

Nemůžu se rozhodnout, zdali mě pohoršuje, nebo fascinuje, že mezi blogerky se řadí na jedné straně Maruška Doležalová a na straně druhé i holky z Bloges Robes. Na jejich blog nechodím pro inspiraci, co si pořídit, myslet a dělat, ale spíš opačně. Z designu stránek mě bolí hlava a z jejich obrázků se mi svírá solar plexus. Jejich sledováním jste neustále masírováni reklamou, takže to není „náhoda“, že zase máte chuť na Frisco nebo Campari.

VIDEOBLOGERKA ROKU

Shopaholic Nicol

Nicol mám ráda, nejvíc mě baví koukat na některá videa z kategorie GET OUT. Když ji kamarádka natáčí, jak konzumuje jídlo, všichni víme, že jí to doopravdy chutná. Když klopí oči při natáčení venku, víme, že se doopravdy stydí. Žádná přetvářka. Myslím si, že jediná věc, ve které je takhle youtuberka sakra dobrá, je, že umí být pořád sama sebou. A to stačí.

Doporučuji video Na minutku s Nicol #4 - tetování, Londýn, NEJLEPŠÍ ŠATY! od času 11:10 a nedoporučuji picí challenge apod.

Teri Blitzen

Do minulého roku jsem o Teri Blitzen netušila. Po Blogerce roku jsem si pustila nějaká její videa a příliš se mi nelíbila. Říkala jsem si, že tak mladá holka mi nemá co nabídnout, ale mýlila jsem se. Když jsem se zaměřila na její projev, zjistila jsem, že na svůj věk dokáže přemýšlet vyspěle. Tedy alespoň v některých oblastech. Pokud propadáte panice, že ti mladí jsou ztracení, pusťte si její MOM TAG. Pokud se chcete utvrdit, že nejsou předčasně dospělí (nedozrálá nervová soustava), tak si pustě video s názvem Něco jako ASK ?! ft. Zdenda. (Zdeněk se tam k Teri nechová hezky.) Jo a abych nezapomněla, videa jsou dost proreklamovaná. Tak bacha!

MamaLifestyle

Terka natáčí videa o svých dětech, o domácnosti a o jídle. Baví mě její videa, která nejsou o dětech. Ohledně natáčení dětí, pořád nevím, zda by jí to nemělo být zakázáno (ty děti se nemůžou bránit), anebo by měla být oceněna za odvahu. Cítím, že může být dobrou inspirací pro ostatní ženy v domácnosti.

FOOD

Blogy o jídle mám ráda téměř všechny. Některé jsou postavené na textu, některé na fotkách a některé jsou snad úplně ve všem dokonalé. Podle food blogů téměř nevařím, pro moje chuťové buňky mi stačí moje znalosti nabyté studováním časopisu Apetit, ale když už se k vaření nechám zlákat blogerem, je to většinou průměrné jídlo. Nevadí. Food blogeři se většinou nepletou v recenzích na podniky a v hodnocení novinek v potravinářském světě, proto se je vyplatí sledovat.

MENU domů

Koko je asi jediná foodblogerka, u které jsem zaregistrovala, jak se z blogerky stává profi kuchařkou. Věřím jí, mám ji ráda a oceňuji, že nás tento rok zasvětila nejen do svých pracovních úspěchů, ale i osobních pádů.

Smooth Cooking

Kačí je hodná holka, která má snad pořád dobrou náladu a každému se snaží poradit. Její dennodenní práce na blogu, YouTube kanálu, Instagramu a Facebooku je neuvěřitelná. Nevařím podle ní, ale ráda si poslechnu, jaké zajímavé jídlo, ingredienci nebo produkt objevila.

COSMO OBJEV ROKU

My Cooking Diary

Patřím mezi ty, co Katku začali nějakou náhodou sledovat na Facebooku. Pamatuji si, jak držela dietu, jak udělala slaný karamel (a já ho pak zkusila taky) a nakonec se vydala cestovat po Vietnamu. Každý den jsem se těšila, až na Instagram hodí nějakou pěkně barevnou fotečku a k tomu přidá nějaký opravdový popisek. Když se vrátila, začala pracovat na svém blogu a dnes tralalá, má svůj blog. Má krásné fotky a přirozený projev. Prostě fajn.

Barušminky

Báru sleduji na YouTube a už jsem mrkla i na její blog. Mám úplně jiný vkus na jídlo, ale baví mě její povídací videa. Bára říká věci narovinu, působí klidně a je fajn.

Cukrfree

K Janině jsem se dostala díky Instragramu. Hned po přečtení prvního příspěvku jsem zjistila, že má za sebou příběh (což je pro mě sakra důležité) a že v něco věří. Její blog je převážně o zdravém jídle, ale najdete tam i články o cestování. Janča se nebojí bavit ani o intimních věcech, koukněte se na její Instagram, píše tam, co se jí stalo na Zličíně.


Chci být sama sebou

A jsme na konci článku. Děkuji těm, co si ho přečetli a zamysleli se nad ním a děkuji sobě, že jsem ho vůbec napsala a zveřejnila. Nebylo to pro mě snadné, hlavně proto, že tímto článkem poukazuji nejen na jednu soutěž a na oblíbené blogerky, ale protože zveřejňuji, co mám v sobě. Přiznala jsem hlavně sobě samotné, že sleduji lidi, kterým nevěřím a nemyslím si, že má jejich práce větší smysl. Vnímám to tak, že trávím čas s lidmi, co mi nejsou blízcí a to je špatně.

Takováto recenze je na blogu poprvé a naposledy. Ty, co se mi líbí, budu sledovat dál a ty, co se mi nelíbí, už sledovat nebudu. Ač se to zdá jako naprosto jasná věc, kterou tady netřeba zdůrazňovat, nevnímám to tak. Toto roztřídění na blogy „vhodné“ a „nevhodné“ je mým dalším krokem k tomu, žít lepší život. A když budeme všichni k sobě na chvilku kritičtí, zjistíme, že většina z nás stále dělá některé věci, které mu neprospívají a možná je dneska ten správný čas na to, začít se jich zbavovat.

Poslední věc, kterou chci ještě zmínit, je věc ohledně spoluprací a mě. Když jsem kamarádce říkala, o čem píši článek, zeptala se mě, proč mi vadí spolupráce ostatních, když je sama chci. Ráda bych tedy tuto věc uvedla na pravou míru. Byla bych ráda, kdyby mě blog dostával mezi lidi, se kterými si mám co říct. Líbilo by se mi, kdyby mi blog pomohl dostat se ke smysluplné práci. Netoužím vychvalovat špatnou nebo i dobrou restauraci, protože mi za to někdo zaplatí. Bavilo by mě například recenzovat podniky a služby pro nějakou nezávislou firmu, která chce, abyste řekli svůj názor, nic víc. Baví mě být s dětmi, pokud k nim mohu přistupovat stylem, který uznávám. Baví mě se vzdělávat v tom, co mě zajímá. Líbí se mi číst knihy, které přinášejí zajímavý pohled na svět nebo mě pobaví. Ať vzdělávám děti, kreslím obrázek, vařím oběd, procházím se po Praze, píši článek, směji se na manžela, stále chci být sama sebou. A to, co se mi nelíbí u ostatních? To je přesně to, co sama nechci dělat.

Komentáře

Celkový počet komentářů: 8
 • Hanka
  30. 3. 2016 20:44:50
  Ahoj, za mě jsou nej blogerky Petra Lovely Hair, která působí mile a s manželem tvoří sympatický pár, a i přes /pro mě/ občasné kýčové líčení, velmi šikovná. Dále mám v oblibě Teri Blitzen, která na svém kanále zaujme a pobaví nejen teenagery. Co se týká Áji Beautylife, možná působí sympaticky, ale její vzhled přestárlé šlapky bije do očí, takže nevydržím sledovat. Lou je šikovná v líčení, ale za mě nesympatická, takže také moc nesleduji.
  Přidat komentář
 • Nikol
  12. 3. 2016 15:45:04
  Ahoj Pavli, podle mně si udělala správně, že si řekla svou vlastní pravdu...ta je totiž nejdůležitější a nikdy nevíš, kdo všechno s tebou bude souhlasit a komu tím pomůžeš k odvaze být taky pravdivý! Za mě super! Jinak Táňu Havlíčkovou sleduji, je super a tebe tipuji na rebelku :-D (podle toho článku)? :-D Já jsem taky nekonvenčka a nemám blog, ale mám kroužek Dětská osobnost, který by ti mohl být blízký :-). Jsem ráda za každého, kdo má názor a projevuje ho! Díky. https://www.facebook.com/Dětská-osobnost-983789898369129/?ref=hl
  Přidat komentář
 • Sju
  14. 2. 2016 15:27:05
  Zaujimave :) Na jednotlive blogerky sa moj nazor miestami lisi, ale to je jedno, celkovo sa mi clanok i styl tvojho pisania paci. Nestoznujem sa s tym, ze od blogerky ma clovek autentickost a jej realne myslienky a preferencie. Resp. ja toto necakam. Vsetka cest tym blogerkam, ktore si napriek uspechu zachovali vlastnu tvar a nezapredali sa reklame. Ale vacsinu uspesnych a zarabajucich blogeriek, ich instagramy, (ne)napadne reklamy, beriem s rezervou. Co je podla mna smutne, je ked aj zacinajuce blogerky chcu hned zarabat, produkovat reklamu a tvoria svoj iluzivny svet ako cez kopirak podla vzoru tych slavnych. Je to odsudene na neuspech, ale ved ich vec, ked ich to bavi.. Jo a fandim Tereze z Osla. Jej clankom som nikdy neprisla na chut, ale vnimam ju ako nadanu a ambicioznu podnikatelku. Iluzionistku. Ved ak doteraz firmy zneuzivali blogerky na neplatenu/par produkami platenu reklamu, preco by blogerky nemohli vratit uder? Nevidim na tom nic spatne. http://www.sjuloves.com/index.html
  Přidat komentář
 • Líza
  3. 12. 2015 16:02:38
  Pavlíno, díky, díky, díky! Já bloguji jen proto, abych mohla komunikovat s mou vnitřní moudrostí, jak to hezky označuješ (opravdu se mi to líbí). A tak, když jsem naprosto neznalá věci, narazila na něco, jako že blogerka roku, docela mě to dostalo. Tvůj článek jsem přečetla takřka celý (ne úplně všechny recenze) a tvůj styl psaní mě dostal. Vykašli se na nominace! Právě jsi získala další čtenářku! :) Snad ti nevadí, přidám-li odkaz na svůj malý blog, který píšu spíš jen sobě pro radost: https://elizavoplt.wordpress.com/
  Přidat komentář
 • tereza la marque
  1. 12. 2015 1:53:40
  Pájo, jeden z nejlepších článků. Těšila jsem se. Líbil se mi styl psaní. A moc ráda jsem si přečetla názory na blogerky. V mnohém musím souhlasit. Něco jsou pro mě nové informace. Oceňuji detektivní přístup :) Snad jen odstavec se Slavíkama si nedokáži osvojit. Těším se na další názory!
  Přidat komentář
 • Lady Nectarine_Eva Dubová
  30. 11. 2015 22:23:37
  Máš mé velké uznání :) Občas kroutím hlavou nad tím, jaké masy lidí jsou (nevím, jak jinak to nazvat, tak se omlouvám) zmanipulované pomocí blogerů / videoblogerů. Někteří natáčí nebo píší vyloženě o ho**ě a mají neuvěřitelně sledovatelů. Najde se opravdu jen hrstka, která mě zaujme. Možná jsem přehnaně náročná, přiznávám i tuto možnost :D Jsem v blogové sféře pět let. Prošla jsem si takovým vývojem, že občas na některé starší články nevěřícně zírám :D - někdy jsem se dost zaprodávala trendu kosmetických blogů. Až postupem času jsem si uvědomila, jak moc mi záleží na tom, vést hodnotný blog, který bude vypovídat o mně samotné, mých zájmech, mém životě, pocitech,... Píšeš čtivě, upřímně, neotřele, jen tak dál :)
  Přidat komentář
 • suzie
  30. 11. 2015 20:41:37
  Na tenhle článek se nedá napsat nic jinýho, než že bys neměla tolik věřit tomu, co nazýváš vnitřní moudrostí. Ono to totiž s moudrostí nemá zhola nic společného.
  Celkový počet komentářů: 1
  • Pavlína Viktoria
   30. 11. 2015 21:15:26
   Dík za komentář. Vnímám to jinak.
   Přidat komentář
  Přidat komentář
 • Denyii
  30. 11. 2015 19:30:23
  Páni, fakt dlouhý článek... každopádně, myslím, že máš v hodně věcech pravdu. Blogerka roku... to s tím hlasováním byla opravdu možná jenom chyba, server byl nejspíše přetížený a tak si ani nevšimli toho, že tam mají další nominaci. Přece jenom letošní rok byl opravdu přeplněný. :) Myslím, že to s divokou kartou nemůžeš brát tak, že někoho vyhodili z Top 10 a místo něho si tam dali svého člověka.. Sice když to budu brát jako ty, je to fakt blbý, ale nadruhou stranu... lidé vybrali svých 9 lidí, a zastupci určitých kategorii svého jednoho. Je možné, že si zástupci vybírali lidi podle toho s kým mají spolupráci, ale také to být pravda nemusí. A k té spolupráci, to ani nevím, co říct. :D A teď k jednotlivým blogerkám... Já A Cup Of Style mám ráda, sice všechno, co si napsala je pravda, ale podle mě to takle brát nemůžeš. Holky jsou mladé a nejspíše si pořád hledají svůj určitý styl, ale zase chtějí být v módě, tím pádem na nich pořád vidíme něco jiného a tak. Jakoby oni k nám do čech prokopávají to, co se už dávno nosí v zahraničí a k nám by se to dostalo třeba až další rok. :) Myslím, že si článek napsala skvěle, jakoby máš i ve všem pravdu :D No, pěkný článek. :) www.denyii.blogspot.cz
  Celkový počet komentářů: 1
  Přidat komentář
Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář