pátek 14. listopadu 2014 v 01:21 | štítky: Lidé Věci Názory

Pyžamoví prodejci mě nemají rádi

Celý západní svět by se dal rozdělit na dvě skupiny. Na tu, co chodí spát v pyžamu a na tu, co spí na Adama, resp. na Evu, nebo si na sebe bere cokoliv, jen ne pyžamo. Stejně jako křesťanovi může vadit hinduista, některé pyžamáky štvou nepyžamáci.

Když jsem byla malá, moje maminka se snažila, abych věřila, že svět patří těm, co zalézají do postýlky v pyžamu. A tak vždycky čekala u postýlky s pohádkovou knihou, než se navléknu do spací uniformy. S maminkou, pohádkami a pyžamem jsem to táhla až do dospívání. S probuzením zájmu o červenou knihovnu mě guma u pyžama najednou začala těsnit. Maminku jsem před spaním ponechala tatínkovi, svlékla si pyžamo a hltala Lenku Lanczovou. Čas plynul, až došlo na stěhování a sdílení pokoje se svým starším bratrem. Co teď? Není to nevhodné spát jen tak ve sdíleném pokoji? Nabídla jsem bratrovi, že si na dveře dáme ceduli Nudistická pláž, textil zakázán. Bohužel nesouhlasil. Musela jsem vymyslet nějaký spací oděv. Nejjednodušší byl návrat k těsnící gumě, tedy k pyžamu. Za tu dobu, co jsem pyžamo nepoužívala, jsem poněkud vyrostla, takže kromě škrtící gumy mě trápily také krátké rukávy a nohavice.

Zkoušela jsem oblekové potíže přetrpět. A tak jsem trpěla a trpěla a trpěla, než jsem otevřela Sofiinu volbu. Nevím, zda mě osvítil dramatický život krásné Sofie, či vkus Nathana, ale začala jsem spát v šatech. Ne ve večerní róbě či v upnutých "Hey boy, I am here", ale ve vzdušných bavlněných. Výhoda takových šatů je, že vždycky vypadáte celkem fajn, i když vás ráno probudí pošťák, myslí si, že někam právě jdete a ne, že jste před chviličkou ještě leželi v posteli. Dlouhé snídaně, co se protáhnou až k večeři, šaty bez problému taky zvládnou. Nezvané návštěvy vás nepomluví, přisednou ke stolu, aniž by je napadlo, že máte celý den ráno.

V čem spíte vy? Nakreslete mi to. :-)

Komentáře

Žádné komentáře

Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář