čtvrtek 3. září 2015 v 10:16 | štítky: Jídlo

Rostlinné mléko do každého žaludku plus děsivé story z tramvaje

Rostlinné mléko do každého žaludku plus děsivé story z tramvaje

Takový normální den. Stála jsem v tramvaji a rozradostňovala se pohledem na svoje kožené polobotky. Napadaly mě věty jako: Ojojoj, to jsou nejrozkošnější botičky na celoučkým světě! – Tyhle boty by si na důchod zasloužily čestné místo v nějaké vitríně. – Já mám boty, skvělý boty, to jsou boty mý.

Úsměv se mi tak roztáhl, až mu obličej nestačil a přesáhl do půlky tramvaje, kde se zastavil o vcelku nenápadnou dívku s trochu drsným nápisem na tašce: Smrt lidem, co nosí kožené oblečení.

Úsměv se bleskurychle vrátil zpátky na obličej, téměř se scvrknul, že by byl dohledatelný pouze pomocí mikroskopu. Chtělo se mi vystoupit. Měla jsem pocit, že mi hrozí nebezpečí.

BIOsmrt

Dost nápadně jsem sledovala slečnu s taškou a čekala, jestli mě uškrtí hedvábným kapesníkem biokvality, nebo mě propíchne natí z mrkve. Nic z toho se nestalo. Slečně za dvě zastávky vystoupila a ztratila se v ulicích. Mně ale po ní zůstala nezodpovědná otázka: Je tohle ještě OK, nebo už je to protizákonné? Chtějí takoví lidé jenom provokovat, nebo nás chtějí vážně sejmout?

Na uklidnění jsem si doma udělala rostlinné mléko a v případě, že ho zrovna nepopíjíte, tak si ho můžete udělat taky. (Hlavně nic neodkládejte na zítra, nevíte, jaká šílenkyně vám rozbije celer o hlavu a přitom na vás bude křičet, že je od místního farmáře.)

Domácí rostlinná mléka jsou zdravá a pokud nejste mekdonaldové královny a králové, můžete si i pochutnat.

Postup:

 • Namočíme si 100 g máku (nebo lískových ořechů, mandlí, konopných semínek, vlašských ořechů...).
 • Po několika hodinách namáčení mák nalijeme i s vodou, ve které se namáčel, do mixéru.
 • Do mixéru přidáme čerstvou vodu (čím víc vody, tím méně bude chuť máku intenzivní, já dávám 3/4 litru na 100 g máku) a cca 2 minuty mixujeme na plný výkon.
 • Vzniklé mléko přecedíme přes kus látky a můžeme začít popíjet.
 • Zbylý mák z látky vyhodíme do koše, nebo využijeme do obilné kaše.

Komentáře

Celkový počet komentářů: 2

 • 3. 9. 2015 19:22:01
  Nelíbí se mi myšlenka kožešinových farem, ale kožené věci jako jsou boty, pásky, kabelky bývají většinou z hověziny a taková kráva stejně skončila v něčím guláši. Vegani mi nevadí, ovšem ti radikální mě taky trochu děsí. Ale že by někdy někoho napadli jsem ještě neslyšela, tak myslím, že můžeš zůstat v klidu :D tragicomedies.blogspot.cz
  Celkový počet komentářů: 1
  • Pavlína Viktoria
   3. 9. 2015 23:19:47
   Vegani mi taky nevadí. Pokud jí vyváženě a jsou mírumilovní, tak jim i fandím. Díky za komentář.
   Přidat komentář
  Přidat komentář
 • Jejka
  3. 9. 2015 13:33:43
  Není kůže jako kůže. Kdyby se přede mnou promenádovala "madam" v kabátku z lišky, tak si budu myslet svoje a nebude to moc pěkná myšlenka. Ale pokud je to z potravinového zvířete - kráva, prase, zajíc... - tak mi to nevadí. Spíš jsem ráda. To zvíře padlo tak jako tak a jsem ráda, že bylo zpracováno a využito celé.
  Celkový počet komentářů: 1
  • Pavlína Viktoria
   3. 9. 2015 23:11:47
   Díky za názor. Vypadá to, že máme stejný postoj.
   Přidat komentář
  Přidat komentář
Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář