pondělí 9. listopadu 2015 v 08:00 | štítky: Jídlo

SKØG Urban Hub: Ztratit se a zase najít

SKØG Urban Hub: Ztratit se a zase najít

Měly jsme za sebou příjemnou návštěvu Café Momenta, zklamání v Bistro Franz a před námi byl poslední podnik, který měl zakončit naši brněnskou gastrotour. Kam se vydat a zlepšit Brnu skóre?

Vítr, co musíš uchopit

Naše cesta vedla do SKØG Urban Hub. Právě SKØG byl podnikem, na jehož návštěvě jsme se s Térou obě shodly okamžitě bez váhání. Internetová prezentace (FB stránka, servery zabývající se recenzemi podniků, blogy...) podniku i na ně nabalená virtuální šeptanda hovořily naprosto dokonale. Jakmile jsme vkročily dovnitř, dýchl na nás úchvatně chladný interiér, vyzařující podobnou energii jako má Edward Cullen ze Stmívání. Neuvěřitelně přitahující, ale zároveň neuchopitelný. Znáte ten pocit?

Tato úchvatná chladnost je znakem skandinávských podniků. Podle SKØGového popisku jsou hlavní inspirací tohoto víceúčelového konceptu (kavárna, bar, pražírna a místo pro kulturní akce) třetí vlna berlínských kávových domů a skandinávská filozofie.

Prostředí dělá hodně, ale co jídlo?

Nevím, jak to máte vy, ale u kaváren potřebuji, aby prostředí bylo dokonalejší, než u restaurací. Při srkání kávy mám mnohem víc času se ztrácet v okolí, přemýšlet o přítomnosti, minulosti a budoucnosti a zase se nacházet. Na rozdíl od kafování, při pojídání polévky, točení špaget na vidličku a přemýšlení o nutričních hodnotách jídla interiéru leccos odpustím.

Ano, prostředí dělá hodně, ale pokud v podniku dělají špatnou kávu, rozlévají krabicové víno a rozpékají staré housky, už bych se tam znovu nevrátila. To ale není tento případ.

Vraťme se na začátek

Stály jsme na Dominikánském náměstí a nakukovaly přes výlohu do kavárny. Za sklem jsme zahlédly dívku s vyčesanými vlasy do culíku, která četla knihu. To je dobrý začátek, ne?

Trochu jsme venku promrzly a pak vešly dovnitř.

Ještě než za námi zaklaply dveře, bylo jasné, že vidět interiér na fotkách a být uvnitř je něco jiného. Být uvnitř a vidět umělecké časopisy rozházené podél oken, pána s cappuccinem hovícího si na pohovce...je prostě víc.

Dneska se nevaří

Usadily jsme se k volnému stolu u okna. Během mžiku u nás byla obsluha (milá slečna/paní v maminkovských šatech) a rozdala nám nápojové lístky. Vybraly jsme si bílé víno (já suché, Téra polosuché). Zatoužily jsme i po něčem slaném na skus (hummus s tortilami, rajčatový dip s bagetkou...), bohužel v neděli měl kuchař volno. Zamáčkly jsme slzu a ukázaly si u baru na dortík a koláč ve vitrínce.

Miluji sladké a ze všeho nejvíc čokoládu, proto mě potěšil bezlepkový čokoládový dortík (už zase?). Nebyl sice tak dobrý jako ten v Café Momenta, ale vytvořil mi spolu se suchým vínem dostatek endorfinů, abych se přes sklo usmívala na lidi, co procházeli venku po chodníku.

Všichni dělají dýňové koláče, ale nikdo to neumí

Malé zklamání přišlo po ochutnání dýňového koláče. Upřímně, málokomu se dýňový koláč opravdu povede. Potřebuji, aby koláč byl sladký a tento nebyl. Pro odpůrce sladkého asi fajn, ale pro nás ostatní průměr.

Jako poslední tečku jsem si objednala cappuccino, které bylo přesně takové, jak ho mám ráda. Povedl se jim krásný latteart.

Kdo čte moje recenze, musí vědět, že vždy bedlivě pozoruji obsluhu. Tady jsem si svojí vášeň opravdu užila.

Neviděla jsem nikdy tak nesourodou obsluhu jako tady. Zarostlý hipster, megabarbínka a slečna/paní maminka. Nás obluhovala pouze "slečna/paní maminka" a jak jsem výše zmínila, byla příjemná a rychlá.

SKØG Urban Hub mě nesmírně bavil. Zajímavá výzdoba promyšlená do puntíku, různí lidé, čisté záchody, místo umyvadla vana, fajn servis a vcelku dobré zákusky.

Chci se sem ještě vrátit. Jestli někdy napíšu (resp. dopíšu) knihu, tak to bude tady. Zde totiž dokážu být s lidmi a zároveň sama v sobě a tenhle stav potřebuje každý umělec k tvoření. Nebo se mýlím?

latteart

Komentáře

Celkový počet komentářů: 1
 • Tera M.
  9. 11. 2015 11:18:40
  Ten den jsem měla fakt hezký vlasy :D pises knihu? Jakou?
  Celkový počet komentářů: 1
  • Pavlina Viktoria
   9. 11. 2015 14:09:33
   Ahoj Tero, momentálně žádnou knihu nepíšu, ale mám rozepsanou jednu z roku 2013 a jednu z roku 2014. :)
   Přidat komentář
  Přidat komentář
Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář