pondělí 18. května 2015 v 12:26 | štítky: Jídlo

Snídaně intelektuálů: V hlavní roli banán

Snídaně intelektuálů: V hlavní roli banán

Než jsme se s manželem stali vitariány, studovali jsme o syrové stavě různé publikace. Při četbě nás zaujalo, že můžeme jíst ve velkém množství ovoce (jahůdky, broskvičky, banánky...) a ničemu to nebude vadit. Do té doby jsem měla výčitky, že jsem na posezení zhltla půl kila jahod a toužila po další slastné várce.

Po několika měsících, co jsme jedli čistě syrovou stravu, nám tělo začalo ukazovat, že nemá dostatek živin, a tak jsme začali jíst navíc i vařené pokrmy. Na ovocnozeleninových kaších, dortíčcích a smoothie ale současně jedeme dál.

Jedno z nejlepších sladkých jídel, co jsem kdy ochutnala, je raw nutella/raw pudink. Na internetu pod tímto názvem najdete mnoho odlišných receptů, mě nejvíc vyhovuje tento:

Ingredience:

  • zralé banány (s hnědými tečkami na slupce)
  • nepražený kakaový prášek
  • javorový sirup

Postup:

Do mixéru dáme dva banány, tři lžičky nepraženého kakaového prášku a pokapeme javorovým sirupem. Rozmixujeme na jemnou kaši a můžeme servírovat.

Asi není potřeba zmiňovat, že kupované nanuky nejsou příliš zdravé. Když si dáme oloupané banány do mrazáku a druhý den je rozmixujeme (a dochutíme je třeba výše zmiňovaným kakaem a javorovým sirupem), je z toho výborná domácí zmrzlina.

Další recepty:

Rybičky, rybáři jedou!
Mechový úsměv
Řepa, kam se podíváš
Rukolová omáčka
Ježíšova drožďová pomazánka
Tapioková buchta bez cukru
Lehká večeře pro fajnšmekry
Výživná polévka pro tuláky
Zdravý chlebíček paní Pavlínky

Komentáře

Žádné komentáře

Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář