čtvrtek 18. února 2016 v 00:18 | štítky: Cesty

Život s plným vědomím

Koho/co si vybereš, takové to budeš mít.

Od útlého věku jsme nuceni volit si svoji budoucnost. Vybíráme si kamarády ve školce, na kroužcích, ve škole. Potom si volíme směr a stupeň svého vzdělávání - učiliště, střední odborná škola, gymnázium, vyšší odborná škola, vysoká škola. Zkoušíme pěstovat partnerské vztahy a taky je rozvracet. Chodíme do konkrétní práce.

Každá naše volba nám něco dává a něco bere. To, co si zvolíme/nezvolíme, nakonec definuje podobu našeho života.

Vědomá volba zachraňuje životy

Uplynula krátká doba od okamžiku, kdy mi došlo, jak moc důležité je vědomě volit.

Nevím, jak to máte vy, ale když vědomě volím, víc se soustředím na vyhledávání informací a v okamžiku lámání chleba mám prostě jasno a vím. A tak se méně zaplétám do podivných vztahů, přijímám nabídky, které jsou pro mě výhodné, mohu studovat školy, které mi něco dávají, ohlížím se za svým dnem a s výsledkem jsem spokojenější.

Moment, kdy jsem pochopila důležitost vědomé volby nastal při návštěvě mé terapeutky. O tom, že myšlenky ovlivňují náš život, jsem věděla dlouho. Věděla jsem, že moje vztahy definují můj život. Ale až při terapii mi poprvé došlo, jak moc jsou všechny tyhle věci zásadní a jak důležité je při volbách zacházet do detailů.

Nahlédla jsem do těch nejvzdálenějších skulin svého života a uviděla v něm podcenění vědomé volby.

Je čarokrásné, jak málo stačí k proměně života. Nikdo nemusí umřít ani jet meditovat do kláštera. Stačí si uvědomit, jak to chceme mít a toho se držet.

(Fotky v článku jsou z Průhonického parku)

Komentáře

Žádné komentáře

Prosím, zadejte písmena, která jsou zobrazena na obrázku výše.
Není potřeba rozlišovat malá a velká písmena.
Přidat komentář